Warning: Illegal string offset 'enable' in [path]/includes/class_postbit.php on line 1096

Warning: Illegal string offset 'enable' in [path]/includes/class_postbit.php on line 1096

Portal - Microsoft u potpunosti ukida Windows Messenger
  • Microsoft u potpunosti ukida Windows Messenger

Od 15. oujka ove godine korisnici se vie nee moi ulogirati u Microsoftov servis za razmjenu poruka i morati e poeti koristiti Skype ako ele razmjenjivati poruke sa svojim kontaktima s popularnog servisa. *Microsoft je o tome obavijestio sve svoje korisnike elektronikom potom.

Skype kao alternativa

skype-windows-messenger

Microsoft takoer u poruci potie korisnike da se prebace na Skype prije nego se servis ugasi. Ukidanje servisa je posljedica kupnje servisa Skype od strane Microsofta u listopadu 2011 za 8,5 milijardi dolara.

U studenom 2012, Microsoft je najavio gaenje svog servisa poetkom 2013., ali nije dao nikakav konkretan datum. U isto vrijeme Microsoft je omoguio korisnicima pozive i poruke s kontaktima pomou skype servisa.

Kako bi pomogao korisnicima prijelaz prije 15. oujka, Microsoft je dodao gumb za nadogradnju koji nakon to se klikne automatski izbrie stari servis i instalira Skype umjesto njega.

Iz Microsoft su poruili da e servis nastaviti raditi normalno kao i prije, sve dok se ne ugasi 15. oujka.

Windows Live Messenger je poznat i kao MSN Messenger, a pokrenut je 1999. Prema procjenama otprilike 300 milijuna ljudi koristi ovaj servis svaki mjesec.

Zanimljivo, jedina zemlja u kojoj e servis biti i dalje dostupan je Kina, a razlog je taj to jedino oni imaju zakupljenu licencu za koritenje servisa.

Izvor: GeeK
    Komentara 8 Komentara
    1. Sceko avatar
      Sceko -
      Pametan potez
    1. SteelMaiden avatar
      SteelMaiden -
      Bilijun = milijarda, ne mogu editirati lanak na ovom retardiranom i skupom vBulletinu, a tech support im gotovo da ne postoji.
    1. Ariosto avatar
      Ariosto -
      Back to ICQ.
    1. dev_masta avatar
      dev_masta -
      Uvijek sam koristio Skype (nakon naravno ICQ-a koji malo tko danas koristi), nikad MSN.
      Tako da mi nije ao.

Ali mi je ao Skype-a, on je otiao vrit, otkad ga je Microsoft kupio.

Danas koristim Skype, ali kroz Trillian.
    1. toniperic avatar
      toniperic -
      Kvragu, mrzim Skype koji uope ne jede svu memoriju.
    1. dev_masta avatar
      dev_masta -
      Imao sam Skype verziju 5.10
      Jednog dana, sama mi se nadogradila na 6.0
      Bez pitanja, bez najave.

Deinstalirao sam cijeli Skype, stavio sam verziju 3, iz 2008.
      Kada Skype jo nije bio pod Microsoftom.
      I jo dodatno iskljuio sve opcije za update.

Inae, verzija 5 mi troi oko 64 Mb memorije.
      Verzija 6 oko 128 Mb, a k tome i runo izgleda.
      Verzija 3 oko 22 Mb.

Uivam tako par dana u trojci, sve dok nisam ugasio komp (inae ga uvijek stavljam u sleep).
      Kau windowsi, imamo neki update.
      Kako imam legalne windowse, kao i obino, dozvolim i taj update.

Danas me doekala verzija 5.10.

Trenutno koristim Trillian.
      17 Mb memorije..
      A mogu se povezati i google talk i facebook i sve neto..
      (jedini koji ne zahtjeva da Skype bude otvoren, kao npr. Pidgin)
    1. Robotower avatar
      Robotower -
      Meni je skayp super, na msnu kojeg sam prije koristio bilo hrpa trojanaca i virusa raznih, a na skaypu mi jo nijednom ni dolo.
      Koristim skayp s facebookom koji mi se prikazuje i funkcionira ok.Nema nekih veih problema. Tako da na facebook netrebam ni spajati se, samo ukljuim skayp.
      P.S. Bilo je par problema kada su napravili neke update, ali i to se rjeilo.
    1. Dioklecijan avatar
      Dioklecijan -
      Imao sam jednom skype.Verziju 5.10 ini mi se, bila je bugovita pa sam je maknuo, i kasnije sam se po potrebi sluio gmail video chatom i facebook video chatom.Messenger nisam nikad koristio.Gmail je neto s im nikada nisam imao problema za razliku od drugih mail servisa.
  • Sponzori

reklama

reklama
  • IT katalog

WMD.hr - AKCIJA 1+1 Web prostor ili web hosting, Samostalna izrada web stranica, CMS sistemi, Internet marketing, SEO.

RSInternet.hr - Tvrtka RSinternet prua kompletnu uslugu za vae web stranice: web dizajn, smjetaj web stranica te savjetovanje za internet oglaavanje.

Web za apartmane - Profesionalne web stranice za prezentaciju apartmana i privatnog smjetaja.

Arabba.hr - Izrada web stranica koje su estetski vrhunske kvalitete i povoljne cijene. CMS rjeenja, izrada web aplikacija, internet marketing.

Giga Portal - IT portal posveen raunalima, smartfonima, telekomunikacijama, znanosti i gadgetima

GeeK.hr - Ultimativna zabava za geekove!

Va link - Postavite link s kratkim opisom ovdje.
  • Facebook i Google+