Warning: Illegal string offset 'enable' in [path]/includes/class_postbit.php on line 1096

Warning: Illegal string offset 'enable' in [path]/includes/class_postbit.php on line 1096

Portal - Microsoft u potpunosti ukida Windows Messenger
  • Microsoft u potpunosti ukida Windows Messenger

Od 15. ožujka ove godine korisnici se više neće moći ulogirati u Microsoftov servis za razmjenu poruka i morati će početi koristiti Skype ako žele razmjenjivati poruke sa svojim kontaktima s popularnog servisa. *Microsoft je o tome obavijestio sve svoje korisnike elektroničkom poštom.

Skype kao alternativa

skype-windows-messenger

Microsoft također u poruci potiče korisnike da se prebace na Skype prije nego se servis ugasi. Ukidanje servisa je posljedica kupnje servisa Skype od strane Microsofta u listopadu 2011 za 8,5 milijardi dolara.

U studenom 2012, Microsoft je najavio gašenje svog servisa početkom 2013., ali nije dao nikakav konkretan datum. U isto vrijeme Microsoft je omogućio korisnicima pozive i poruke s kontaktima pomoću skype servisa.

Kako bi pomogao korisnicima prijelaz prije 15. ožujka, Microsoft je dodao gumb za nadogradnju koji nakon što se klikne automatski izbriše stari servis i instalira Skype umjesto njega.

Iz Microsoft su poručili da će servis nastaviti raditi normalno kao i prije, sve dok se ne ugasi 15. ožujka.

Windows Live Messenger je poznat i kao MSN Messenger, a pokrenut je 1999. Prema procjenama otprilike 300 milijuna ljudi koristi ovaj servis svaki mjesec.

Zanimljivo, jedina zemlja u kojoj će servis biti i dalje dostupan je Kina, a razlog je taj što jedino oni imaju zakupljenu licencu za korištenje servisa.

Izvor: GeeK
    Komentara 8 Komentara
    1. Sceko avatar
      Sceko -
      Pametan potez
    1. SteelMaiden avatar
      SteelMaiden -
      Bilijun = milijarda, ne mogu editirati članak na ovom retardiranom i skupom vBulletinu, a tech support im gotovo da ne postoji.
    1. Ariosto avatar
      Ariosto -
      Back to ICQ.
    1. dev_masta avatar
      dev_masta -
      Uvijek sam koristio Skype (nakon naravno ICQ-a koji malo tko danas koristi), nikad MSN.
      Tako da mi nije žao.

Ali mi je žao Skype-a, on je otišao vrit, otkad ga je Microsoft kupio.

Danas koristim Skype, ali kroz Trillian.
    1. toniperic avatar
      toniperic -
      Kvragu, mrzim Skype koji uopće ne jede svu memoriju.
    1. dev_masta avatar
      dev_masta -
      Imao sam Skype verziju 5.10
      Jednog dana, sama mi se nadogradila na 6.0
      Bez pitanja, bez najave.

Deinstalirao sam cijeli Skype, stavio sam verziju 3, iz 2008.
      Kada Skype još nije bio pod Microsoftom.
      I još dodatno isključio sve opcije za update.

Inače, verzija 5 mi troši oko 64 Mb memorije.
      Verzija 6 oko 128 Mb, a k tome i ružno izgleda.
      Verzija 3 oko 22 Mb.

Uživam tako par dana u trojci, sve dok nisam ugasio komp (inače ga uvijek stavljam u sleep).
      Kažu windowsi, imamo neki update.
      Kako imam legalne windowse, kao i obično, dozvolim i taj update.

Danas me dočekala verzija 5.10.

Trenutno koristim Trillian.
      17 Mb memorije..
      A mogu se povezati i google talk i facebook i sve nešto..
      (jedini koji ne zahtjeva da Skype bude otvoren, kao npr. Pidgin)
    1. Robotower avatar
      Robotower -
      Meni je skayp super, na msnu kojeg sam prije koristio bilo hrpa trojanaca i virusa raznih, a na skaypu mi još nijednom ni došlo.
      Koristim skayp s facebookom koji mi se prikazuje i funkcionira ok.Nema nekih večih problema. Tako da na facebook netrebam ni spajati se, samo uključim skayp.
      P.S. Bilo je par problema kada su napravili neke update, ali i to se rješilo.
    1. Dioklecijan avatar
      Dioklecijan -
      Imao sam jednom skype.Verziju 5.10 čini mi se, bila je bugovita pa sam je maknuo, i kasnije sam se po potrebi služio gmail video chatom i facebook video chatom.Messenger nisam nikad koristio.Gmail je nešto s čim nikada nisam imao problema za razliku od drugih mail servisa.
  • Sponzori

reklama

reklama
  • IT katalog

WMD.hr - AKCIJA 1+1 Web prostor ili web hosting, Samostalna izrada web stranica, CMS sistemi, Internet marketing, SEO.

RSInternet.hr - Tvrtka RSinternet pruža kompletnu uslugu za vaše web stranice: web dizajn, smještaj web stranica te savjetovanje za internet oglašavanje.

Web za apartmane - Profesionalne web stranice za prezentaciju apartmana i privatnog smještaja.

Arabba.hr - Izrada web stranica koje su estetski vrhunske kvalitete i povoljne cijene. CMS rješenja, izrada web aplikacija, internet marketing.

Giga Portal - IT portal posvećen računalima, smartfonima, telekomunikacijama, znanosti i gadgetima

GeeK.hr - Ultimativna zabava za geekove!

Vaš link - Postavite link s kratkim opisom ovdje.
  • Facebook i Google+